Kripto para borsası günümüzde en çok kullanılan yatırım şekli haline geldi. Birçoğumuzun duyduğu Bitcoin’nin yanı sıra Altcoinler de yatarım aracı olarak kullanılıyor. Altcoin, Bitcoin’e alternatif olarak üretilen kripto para birimleridir. Bitcoin haricindeki tüm kripto paralara verilen genel isimdir. Adından da anlaşılcağı gibi alternatif kripto paralardır. Her Altcoinin farklı bir amacı vardır. Altcoinler arasında en çok bilinen altcoin Ethereum’dur. Ethereum geliştiricileri merkezi olmayan uygulamalar yapmak için hazırlanan bir platformdur. Kripto paraların altını olarak Bitcoin’i görürsek petrolü olarak da Ethereum’u görebiliriz. Bunun yanında XRP’ın amacı ise sıfır maliyetle para transferleri gerçekleştirmektir. Altcoinler’in kullanım amaçları arasında ödeme yöntemleri, akıllı sözleşmeler nesnelerin interneti, gizlilik ve veri güvenliğini sayabiliriz. Birinci sırada Bitcoin bulunur ve Bitcoin dışında da toplamda 8338 adet Altcoin bulunur. Altcoini daha net açıkladıktan sonra şimdi ise yatarım yapacaklar için bazı tavsiyelere bakalım.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

ALTCOİN YATIRIMI YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

o Altcoin yatırımları Bitcoin’e göre daha riskli yatırım araçlarıdır. Altcoin yatırımı yaparken zarar edilmemesi için belli kurallara uyulması gerekmektedir. Bunları kısaca maddeler halinde açıklayalım:
o Altcoinlere yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yatırım yapılan zamandır. Çünkü Altcoinler her zaman yükselmez ve çok riskli yatırım araçlarıdır.
o Eğer Altcoin yatırımı yapılacaksa Bitcoin’in ani hareketleri Altcoin yatırımcılarını çok yakından ilgilendirmektedir. Çünkü Bitcoin ani bir şekilde düşerse sahip olunan Altcoinler’in de dolar fiyatlarında ciddi düşüş olacaktır. Ayrıca Bitcoin çok sert yükseliş yaparsa da Altcoinler’in dolar fiyatlarında ciddi düşüş olacaktır. Altcoinler’in yükselmesi için genellikle Bitcoin’in sabit kalması gerekmektedir. Ani düşüşler ve yükselişler yapmak yerine stabil bir şekilde hareket ettiğinde Altcoinler yükselişe geçer. O yüzden Altcoin yatırımı yapıldığında Bitcoin hareketleri çok yakından takip edilmelidir.
o Bir diğer önemli nokta ise Altcoin yatırımı yaparken sağlam Altcoinleri seçmeye çalışmaktır. Yoksa yatırım yapılan para kaybedilebilir. Sağlam Altcoinleri anlamk için başlıca şunlara dikkat edilmelidir; ekipleri çalışıyor mu ? Hangi borsalarda listede söylendiği borsalarda hacim var mı ? Bu gibi soruların cevaplarına dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Herhangi bir Altcoin yatırımı yapmaya karar verildiğinde veya satın alınan Kripto para, dikkat edilmediği takdirde büyük sıkıntılar yaşatabilir ve alım – satım yaparken zarar edilmesine sebep olur.
o Altcoin satımı yapılırken hacimli bir borsada hacimli Altcoinler çok önemlidir. Eğer hacim yoksa kullanılan borsada işlemler hemen gerçekleşmez. Bu gibi konulara dikkat edildiğinde Altcoinlerle iyi bir yatırım yapmak mümkündür.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]