Coin Piyasası Çalışma Mantığı Nedir?

Anasayfa » Coin Piyasası Çalışma Mantığı Nedir?

Bitcoin ve diğer kripto paraların bir arada yer aldığı kripto para borsaları, günümüzde genel olarak Bitcoin borsaları şeklinde de adlandırılmaktadır. Bu borsalar üzerinde gerçekleştirilen alım-satım, değişim ve takas gibi tüm işlemler sayesinde de bir coin piyasası elde edilmektedir. Bu piyasanın da tıpkı diğer yatırım piyasaları ve alım-satım piyasaları gibi bir çalışma mantığı bulunmaktadır.
Yatırımcılar Bitcoin veya alt coinler için bir borsa üzerinde örnek olarak 10 adet aynı kripto para biriminde yatırım gerçekleştirdiğinde, işlem blockchain teknolojisi sayesinde resmi bir transfer şeklinde gerçekleştirilir. Ancak bu noktada yapılan işlemler borsanın kişisel hesabı içerisinde saklı yani şifreli tutulmak ile birlikte blockchain teknolojisi üzerinde kayıt edilmez. Yani borsa içerisinde alınıp satılan kripto paralar anlık olarak kullanıcılar hesabına tanımlanır ve çekim emri verilinceye kadar, tekrar zincire işlenmez.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

Coin Piyasası Avantajı Nedir?

Kripto paralar için işlem gerçekleştirilen Bitcoin borsalarında görüldüğü üzere blockchain üzerinde bir kayıt işlemi yapılmamaktadır. İşte bu noktada coin piyasası klasik bankacılık ve borsa piyasalarına göre büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü bilindiği üzere bir banka ya da diğer yatırım piyasalarında işlem yaptığınızda, yaptığınız her işlem kayıt altında tutulmaktadır. Bununla birlikte her an dolandırıcılık ya da hırsızlıklar ile karşılaşma ihtimaliniz yer alır.
Bitcoin borsalarında istediğiniz sayıda Bitcoin veya alt coinler üzerinde alım ya da satım yaptığınızda bu kripto paralar borsa üzerinde işlem görecek şekilde dolaşımda kalır. Borsa kullanıcı yerine şifrelenmiş bir şekilde bu kripto paraların muhafazasını gerçekleştirirken, kullanıcı özel anahtarını kullanmadığı sürece borsa bu parayı kendi dahilinden çıkarma hakkına sahip olamayacaktır.
Borsalar üzerinde kripto para birimleri ile yapılan işlemler sonrasında dolaşımda bulunan kripto paralar, borsa tarafından yine borsa içinde kullanılabilir. Ancak bu kullanım sırasında bir manipülasyon ile karşılaşılmadan veya şifrelenmiş kripto paralar nedeniyle herhangi bir hırsızlık olayıyla karşılaşmadan, yıllarca dahi kripto paralarınız aynı borsa üzerinde muhafaza edilebilir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Bitcoin ve diğer kripto para piyasaları geleneksel yatırım piyasalarının aksine yılın her günü 24 saat açıktır. Mesela borsa yatırımcıları borsa kapanış saatinden sonra işlem yapamaz. Yada forex yatırımcıları hafta sonları ve büyük piyasaların resmi tatil günlerinde işlem yapamaz iken, kripto para yatırımcıları için böyle bir durum söz konusu değildir. Bu özelliği ile kripto para piyasaları yatırımcılarına hiç durmayan bir yatırım ortamı sunmakta ve bu durum bir çok fırsatı yakalama potansiyeli ortaya çıkardığı gibi, olası riskleri de arttırmaktadır.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]