Dijital Para Yatırımları Güvenilir Mi?

Anasayfa » Dijital Para Yatırımları Güvenilir Mi?

Kripto paralar, merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmaları ile birlikte yatırımın temel amacı olan paradan hızlıca para kazanmak avantajını net bir şekilde ortaya çıkarabiliyorlar. Hızlı ve verimli bir şekilde kazanabilmek için birçok dijital para birimi, yerli ve global borsalarda birer yatırım aracı olmayı başarıyor. Ancak bu noktada kripto paralarda yapılan yatırımların ne kadar güvenilir olduğu da merak ediliyor.
Bit koin olarak ifade edilen dünyanın ilk kripto parası tarihsel gelişimi içerisinde ilk aşamada bir para yani ödeme aracı olarak piyasaya sunulmuştur. Fakat evrimi içerisinde günümüze ulaşana kadar bir yatırım aracı haline gelmeyi başarmıştır. Hatta sadece Bitcoin değil diğer alt coin birimleri yani tüm kripto paralar aynı mantığı ortaya çıkarmıştır.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

Kripto Paralar Hakkında Güvenlik Ayrıntıları

Çok uzun yıllardır dünyada dijital para açısından birçok endişe yer alırken, bir gün bu para birimlerinin dünya ekonomisini ele geçireceği dahi ifade edilmektedir. Öte yandan da bazı ülkeler ve büyük ekonomistler bu paraların bir gün piyasadan yok olacağını da iddia etmektedir. Oysa ki bit koin gibi temel kripto paralar neredeyse hiç yok olmayacak gibi giderek gücünü arttırmaktadır.

Bu gün bitcoin ve diğer altcoinler üzerinden tüm dünya genelinde yaklaşık 50 milyar dolarlık bir global ekonomi oluşmuştur. Çok büyük bir sektör olarak on binlerce çalışan, binlerce farklı girişimler ve şirketler yeni bir milyarder sınıfı yaratmış ve kimseler de elbette normların belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır.
Bitcoinler için piyasadaki varlıkları veya ömürlerinin ne kadar olacağı gibi ayrıntılar dışında bazen çok hızlı düşüşler bazen de çok önemli yükselişler elde etmesi de insanların ilgiyle takip etmesine neden olmaktadır. İşte bu noktada da anlık olarak yaşanan düşüşler ile birçok insanın büyük zararlar yaşaması, kripto paraların ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamaya itmektedir.
Günümüz çerçevesinde bakıldığında birçok kripto para projesi aslında profesyonel bir yere sahip olmadan fırsatçılığa dayalı bir şekilde üretilmektedir. Çünkü bilindiği üzere tek bir günde binlerce TL kazandıran veya hemen ertesi gün birçok insanın batmasına neden olan bitcoinler de yer almaktadır. Ancak özellikle ABD tarafından da çok yüksek bir baskı uygulanan bu piyasada spekülatif yaklaşımlar da yatırımcılar için risk oluşturabilmektedir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Kripto Paralar Güvenilir Mi?

Öncelikle kripto paralar eşler arasında son teknolojik şifreleme sistemleri ile şifrelenerek gönderilip alınır. Bu bakımdan kripto paralarınız, özellikle soğuk cüzdanlarda tamamen size aittir ve hiç bir koşul altında siz istemedikten sonra, hiç kimse fonlarınıza erişemez. Kripto paralar güvenli mi derken kripto paraların fiyatlarından bahsediliyor ise, bu sefer tartışma başka bir boyu kazanacaktır. Kripto para fiyatlarını, market dengeleri, genel market mevsimi, arz talep dengesi,yatırımcıların duygusal tercihleri gibi bir çok faktör belirler. Her hangi bir kripto para size yatırımınızın binlerce katını sunabilecekken, her hangi bir olumsuzluk neticesinde fiyatında ciddi bir reddediş yaşayıp sizleri ciddi zarar uğratabilir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]