Kripto Para Nedir? Neye Yarar?

Anasayfa » Kripto Para Nedir? Neye Yarar?

Mazisi 1983 yılında Amerika’ya kadar uzanan kripto para bir tasarım ile başlarken, 2008 yılına kadar henüz bir hayalin ötesine geçememişti. Ancak 2008 yılında ortaya çıkan gizemli Satoshi Nakamoto merkeziyeti olmayan bir sanal para birimi olarak Bitcoin adı verilen dijital parayı oluşturdu.
2008 yılında bütün dünyanın bir anda duyduğu Bitcoin, birkaç yıl içerisinde bütün dünyada önemli bir hale geldi. Aslında bu krıpto para temel olarak para kazanmak amacıyla şifreleme vasıtasıyla güvenlik oluşturan ve hiçbir merkeze bağlı olmayan dijital bir parayı ifade ediyordu. Günümüzde ise bu dijital paralar çok daha önemli ve birçok noktada geçerli bir hale gelmeye başlardı.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

Kripto Paralar Nasıl Gelişti?

Bitcoin’in hızlı yolculuğu sonrasında dünya kripto paralar konusunda daha fazla bilgi sahibi olmaya başlarken, giderek artan altcoin birimleri ile birlikte Ethereum, Litecoin, Dogecoin gibi birçok farklı sanal para piyasada dolaşmaya başladı. Bu artan sayı ile birlikte de günümüzde dijital paralar birer ödeme aracı, birer bağış aracı veya yatırım aracı olarak da kullanılır hale geldi.
Günümüzde kripto para birimleri üzerinde işlem yapabilmek için kurulmuş borsalar dahi bulunmak üzere dünyanın bazı ülkelerinde yasal olarak kullanımı kabul edilmektedir. Ancak özellikle Donald Trump başkanlığı döneminden bu yana Amerika’da da bu paralara karşı büyük bir mücadele verilmektedir. Çünkü bu para birimlerinin Amerikan dolarının değerini düşürdüğü iddia edilmektedir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Kripto Paralar Neye Yarar?

Para transferi gerçekleştirebilmek, döviz veya altına benzer farklı bir araç üzerinde yatırım yapabilmek ya da borsada alım-satım yaparak değişim sağlayabilmek için kripto paralar bugün büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Borsalar üzerinde alım-satım vasıtasıyla el değiştiren bu paralar en temel işlevi ile bir yatırım amacı olarak kabul edilmektedir.
Krıpto para birimleri, özellikle 7/24 kesintisiz işlem yapabilmek açısından ve fiziksel para kullanma zorunluluğu olmadan dünyanın bütün toplumları arasında değişebilen bir yere sahiptir. Herhangi bir devlete, bir bankaya veya bir millete ait olmayan bu paralar sadece sanal oluşları nedeniyle bazen insanların aklında endişeler oluşturabilmektedir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]