Kripto para piyasaları son derece saldırgan bir yapıdadır. Özellikle henüz tam anlamı ile tüm dünyada yasal düzenlemelerin olmaması sebebi ile , maalesef piyasada çok sayıda son derece profesyonel görünen aslında tek amaçları kripto paralarınızı çalmak olan aktörler mevcuttur. Kripto paraların Takip edilmesi olabildiğince zor yapısı sebebi ile bu durum dolandırıcıların iştahını kabartmakta,ve yine maalesef bir çoık dolandırıcılık makası da cezasız kalmaktadır. Bu yazımızda özellikle kripto para piyasalarına yeni adım atan yatırımcıların güven ile varlık ticareti yapabilmeleri için akıllarında çıkarmaması gereken temel kurallardan bahsedeceğiz.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

Kripto Para Borsası Seçimi

En önemli konu ilk maddedir. Kripto para piyasasına ilk kez girecek olan yatırımcıların karşılaştığı ilk zorluk kripto para borsası seçimidir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi piyasada koin borsası gibi işletilen ancak tek var olma amaçları yatırımcıların fonlarını çalmak olan ve ponzi şeması işleten oluşumlar vardır. Ve bu oluşumlar sosyal medya reklamları ile sürekli olarak karşınıza çıkmakta ve yeni kurbanlarını aramaktadır. Kripto para borsası seçerken dikkat edilmesi gerekenler yazımızda daha detaylı bir şekilde anlatmış olduğumuz gibi, ilk ve en zorlu karar olan kripto para borsası seçme aşamanız güvenliğinizi ilk adımı olacaktır. Kripto para borsası seçerken, uzun yıllar boyunca toplulukta saygınlık kazanmış ve müşteri odaklı borsaları seçmeniz sizin için çok önemlidir. Kripto Para Borsaları sayfamızda en saygın borsaların incelemelerine ulaşabilirsiniz.

Kripto Paraları Soğuk Cüzdanda Saklama

Özellikle uzun dönem yatırımcıları için olmaz ise olmaz bir konu varlıkları soğuk cüzdanlarda saklamaktır. Her ne kadar sitemizde yer alan borsalar kullanıcı odaklı ve topluluğun saygınlığını kazanmış herkes tarafından bilinen borsalar olsa da; istenmedik durumlar her zaman yaşanabilir. Mesela Binance Bitcoin ve altcoin borsası tarihinde 2 kere hacklenmiştir ve çalınan kullanıcı fonlarını kendi paraları ile telafi etmiştir. Ancak her hangi bir borsa kendi fonları ile telafi edemeyeceği kadar büyük bir saldırı yaşar ise iflas ilan etmekten başka bir seçeneği kalmayacaktır. Bu sebeple kripto para alıp uzun süre yükselmesini bekleyecek olan yatırımcılar fonlarını kesinlikle soğuk cüzdanlara aktarmalıdır. Peki günlük al-sat yapacak yatırımcılar ne yapacak:?

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Kripto Para Al-Sat Yapan Yatırımcılar İçin Güvenlik

Günlük kripto para ticareti yaparak kar eden veya kar beklentisi olan yatırımcılar fonlarını tabi ki soğuk cüzdanlarda saklayamayacaktır. Bu tip yatırımcılar için alınabilecek en önemli tedbir fonlarını olabildiğince çok sayıda saygın borsa arasında paylaştırmaktır. İş başta çok gereksiz gibi görünen bu davranış sizleri büyük zararlardan kurtarabilir. Örnek vermek gerekirse tüm varlığınız alan 1 bitcoini sitemizde de incelemeleri yapılmış olan 5 saygın borsa arasında 0,2, 0,2 olarak 5 parçaya bölerek kripto para alış ve satış işlemi gerçekleştirirseniz, herhangi bir borsada istenmedik bir durum oluşması durumunda zararınıza en aza indirgemiş olursunuz. Bu sebeple tüm saygın borsalarda doğrulanmış bir hesabınız olması çok önemlidir.

Sosyal Medyada Kripto Para Dolandırıcıları

Sosyal medyada, viral reklamlar aracılığı ile sıklıkla karşınıza çıkan, 1 bitcoin gönder 2 bitcoin iade al gibi kampanyalara kesinlikle itibar edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki, kimse kimseye asla bedava para vermeyecektir. Kripto paraların takip edilmesi, zor yapısı sebebi ile her türlü dolandırıcılık faaliyetinde kripto paralar konuya dahil olabilmekle birlikte, piyasada çok sayıda kripto para madenciliği yada kripto para borsası görünümünde aslında hiçbir faaliyet yürütmeyen sadece ponzi şemaları işleten olumlar bulunmaktadır ve maalesef bu oluşumlar zaman zaman tecrübeli kullanıcıları da tuzaklarına çekebilmektedir. Kısa zamanda çok yüksek miktarda getiri vaat eden tüm oluşumlar dikkat ile incelenmelidir. Bir iş planının sürdürülebilir olup olmaması onun ne kadar gerçek olduğunu açığa çıkaracaktır. Örneğin dolara %70 haftalık faiz veriyoruz iddiasında olan bir oluşum için söz konusu iddianın sürdürülebilir olmadığı açıktır.

Kaynağı Belli Olmayan Mail-Mesaj-İleti

Mesaj veya posta kutunuzun sürekli olarak kaynağı belli olmayan içerisinde bağlantı linki bulunan mail ve mesajlar ile dolduğunu biliyoruz. Yada saygın bir oluşumun taklidini yaparak sizleri tuzağa düşürmeye çalışan çok sayıda mesaj ve mail gönderilmekte, twitter ve benzer sosyal medya platformlarında sürekli bu amaç ile paylaşımlar yapılmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta, kaynağı belli olmayan iletilerden gelen bağlantıların kesinlikle tıklanmamasıdır. Aynı şekilde saygın bir oluşumu taklit eden mail ve mesajlar için ise tıklamadan önce mailin geldiği ve bağlantının sizleri yönlendireceği sayfaların, gerçekten o saygı duyulan oluşuma mmı ait olup olmadığı kontrol edilmelidir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]