Son dönemlerde haberlerde olsun sosyal medyada olsun her yerde NFT’ler konuşuluyor. Milyon dolara satılan arsalar yatlar katlar insanlar bu kadar büyük rakamları görünce haliyle merak ediyor. NFT biraz kafa karıştırıcı olabilir ama en başından başlayıp adım adım nasıl satılır ? nasıl alınır ? nasıl çıkarılır ? makalenin devamında bunlardan bahsedeceğiz. Öncelikle para kazanmak isteniyorsa NFT nedir buna iyice hakim olunması ne olduğunun bilinmesi gerekiyor. NFT (Non-Fungible-Token) açılımındadır. Fungible takas edilebilir yeri değiştirilebilir demektir. Örneğin bir kişide 100 dolar varsa ve bir diğer kişidede 100 dolar varsa bunlar değiştirildiği zaman hiçbir fark olmayacaktır. Yani Fungible kolay bir şekilde takas ettiğimiz değiştirebildiğimiz varlıklardır. Fungible varlıklara bildiğimiz paralar çok iyi bir örnektir. Fakat Non-Fungible-Token değiştirilemez bir nevi eşsiz tek anlamındadır. O zaman buradan anlaşılabileceği gibi her NFT tektir. Aynı şekilde sanat eserleri gibi düşünülebilir.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

NFT NASIL YAPILIR VE NASIL SATILABİLİR

NFT nereden satın alınabilir ? Bunların pazarları neresi ? Birçok kişi bu soruların cevabını merak ediyor. Aslında NFT alım ve satımı oldukça kolaydır. NFT alım ve satımı için bir çok platform bulunuyor. Bu platformlardan istenilen bir tanesi seçilip işlemler buradan gerçekleştiriliyor. Bunun dışında bir NFT birden çok alınıp satılabilir. Fakat alım satım yaparken eser sahibine akıllı kontrat olduğu için ufak bir yüzde bedel ödeniyor. Örneğin bir kişi başka bir kişiden NFT satın alıyor satın alan kişi farklı bir kişiye NFT’ i satmak istediğinde NFT’ i oluşturan kişiye bir bedel ödeniyor. Bunun yanında istenilen şekilde NFT oluşturulabiliyor. Oluşturulan NFT’nin format olarak bir sınırlandırması bulunmamaktadır. Birçok şey NFT olarak satılabilir. Bu bir fotoğraf olabilir çizim olabilir bu şekilde bir çok formattaki NFT’lerin satışı mevcuttur. Yine aynı şekilde belli başlı internet üzerinde bulunan uygulamalardan çok kolay şekilde NFT oluşturulabiliyor.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

NFT’LERİN SATILMASINA NEDEN OLAN ŞEY NEDİR

NFT’nin ne olduğuna nasıl satılabildiğine ve nasıl oluşturulduğunu anlattık. Fakat NFT’lerin satılması neye bağlıdır birazda buna bakalım. Öncelikle bir NFT’nin satılması eser sahibine bağlıdır. Yani çok ünlü olan kişilerin yaptığı NFT’ler normal olarak herkes tarafından çok daha fazla talep edilecektir. Yani ne kadar önemli bir kişi iseniz o kadar çok para kazanma şansınız artmış oluyor. Bunun yanında çok iyi bir reklamlada bu sektörde gayet iyi bir kazanç elde edebilmeniz mümkün.

One Reply to “NFT İLE NASIL PARA KAZANILIR”

  • mesut:

    nft yapıp satmak hakkında yazı yazar mısınız? binance nft’den çok para kazandığını iddia edenler var:(

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]