NFT NEDİR

Anasayfa » NFT NEDİR

Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz NFT hakkında birçok şey konuşuluyor. Peki nedir bu NFT? NFT dediğimiz şeyin kelime anlamına bakacak olursak değiştirilemez olarak karşımıza çıkmaktadır. En kısa şekilde açıklanacak olursa NFT’ler dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren dijital bir sertifika anlamına geliyor. Bu aslında alınan görsel NFT’ler ya da herhangi NFT parçası, koleksiyonun bir parçası bir token’dır. Bir fotoğraftan ziyade blokzincir üzerinde alınabilen token’lardır. Tabii ki bu Token’ları önemli kılan şey onlara yüklenen anlamlardır. Öncelikle bunları anlamak için daha yakından bakalım.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

NFT NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR

NFT’ler neden bu kadar önemli? İnsanlar bütün dünya neden NFT’lere ilgi duymaya başladı? Çok ünlü basketçiler, büyük markalar, kuruluşlar neden NFT’lere gece gündüz içerik üretmeye, o sektörde yer almaya başladılar? Aslında olay kronolojik olarak şöyle özetlenebilir. NFT’ler 2021’de gündeme geldiler. NFT alanında işlem yapan token’lar, platformlar bu dönem değer görmeye başladı. Fakat sosyal medyada çok büyük bir yankı uyandırmadığı için insanlar bu fotoğraflara, bu sanat eserlerine ya da oyunlara para vermek istemediler. Bunun üzerinden uzun bir zaman geçtikten sonra resmi bir şirket olan Visa resmi Twitter hesabından bir kriptopunk NFT’si satın aldığını duyurdu yaklaşık 160 bin dolar gibi bir değeri vardı. Bu yapılan çok ikonik bir hareketti. Kriptopunk’lar ilk NFT koleksiyonlardan bir tanesidir. Yani bu hareketin ilk öncülerinden sektördeki ilk 10.000 koleksiyonlu avatar projelerinden bir tanesidir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

NFT NASIL BU KADAR ÖNEM KAZANMIŞTIR

NFT nası önem kazandı ? bu sorunun cevabına en başından bakmak daha doğru olur. Kriptopunklar bir topluluktu. Zamanında insanlara ücretsiz, sadece gas ücreti ödeyerek aldırılan bir koleksiyondu. Daha sonra bu sektörü destekleyenler oldu ve sektör büyüdükçe Kriptopunk’ın ikonik bir hal almaya başladı. İlk olarak bizzat bu alanı duyurduktan sonra kriptopunk’larda inanılmaz bir patlama gerçekleşti. Minimum fiyatı yaklaşık 30-40 Ethereum fiyatında olan Kriptopunkl’ar bugün 120-130 Ethereum’lara kadar çıkmış durumda. Visa’nın böyle resmi bir kurumun Kriptolarla alakalı böyle bir yatırım yapması sektöre olan güveni arttırdı ve diğer NFT sanat eserleri ya da koleksiyonlarına da ilgi duyulmaya başlandı. Bu olaydan sonra dünyaca ünlü basketbolcu NBA basketbolcusu Stephen Curry’nin Bored Ape Yacht Club koleksiyonunu profil fotoğrafı yapmasıyla sektörü iyice alevlendirdi. Bunun üzerine Stephen Curry’nin NBA’deki arkadaşları NFT’lere ilgi duymaya başladı. Ve işin içine rapçiler de girmeye başladı. Başka Ünlüler, sanatla ilgilenen NFT ile ilgilenen insanlar buraya girmeye başladı. Bu şekilde NFT zamanla önem kazanmaya başladı.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]