Solana (SOL), kripto para türlerinden biridir. Kripto para birimi SOL’dur. İlk çalışma ve proje fikirlerinin 2017 yılında ortaya çıktığı bilinse de 2020 yılının Mart ayında resmi olarak kullanıma açılmıştır. SOL, Solana platformunun kendi kripto para birimidir ve çeşitli kullanım durumlarında kullanılabilmektedir. Solana, halka açık ve açık kaynak kodludur. Aynı zamanda merkezi olmayan bir platformdur. Solana, şu anda en çok bilinmekte olan akıllı sözleşme platformu olarak bilinen Ethereum için potansiyel bir uzun vadeli rakip olarak görülmektedir. Solana da Ethereum gibi akıllı sözleşmelerle etkileşime girebilir. Solano coin, Ethereum’un yapığı her şeyi daha hızlı ve daha ucuza yapmayı amaçlayan bir projedir.

Fırsatlar
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın
Hatırlatma

Profesyonel Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sınırlı Süreli

Huobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.

Hatırlatma

Profesyonel yatırım tavsiyesi değildir. Her gerçek kişi kendi finansal kararlarından sorumludur.

Sadece Yeni Üyelere

Solana’nın Potansiyeli

Solana platformunun, çok sayıda bilgisayar tarafından çalıştırıldığında blok zincirinin kullanımının nispeten kolay olacağı algısı, madencilik verimliliği ve ölçeklenebilirliği gibi sebeplerle giderek daha popüler hale gelmiştir. Özellikle algılanan ölçeklenebilirlik, birçok kişinin bunun etkili bir DeFi platformu olacağını düşünmesine neden olmaktadır. Solana’nın saniyede yaklaşık 50000 işlemi rahatça gerçekleştirebilen ölçeklendirme yeteneği, aynı zamanda diğer büyük rakiplerinden de daha hızlı olmasını sağlamaktadır.
Solana coin, her kripto para biriminde olduğu gibi satın alım işlemleri gerçekleştiren pek çok kripto para firması üzerinden satın alınabilmektedir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Solana (SOL) coini, yüksek büyüme oranlarına sahip ve yüksek frekanslı blok zinciri uygulamalarını desteklemek ve dünyanın finansal sistemlerini demokratikleştirmeyi amaçlayan bir platformdur.Solana kullanıcılarına ölçeklenebilirlik, merkeziyetsizleştirme ve pahalı olmayan uygulama gibi imkanlar sunmaktadır. Blok sürelerini 400 milisaniye olarak korurken saniyede 50000’den fazla işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca ağın işlem giderlerinin tahmini 1000000 işlem için 10 ABD dolarına tekabül ettiği söylenebilir. Bir diğer özelliğine gelecek olursak, SOL tokenları staking işlemlerinde kullanılabilmektedir. Böylece kullanıcılar bir yandan staking ödülleri kazanırken bir yandan da paltformda söz sahibi olabilmektedirler. Ayrıca kullanıcılar, ağdaki basic token işlemleri ve akıllı sözleşme yürütmeleri için ödeme yapmak amacıyla SOL tokenını kullanabilmektedirler. Buna ek olarak gelecekte SOL tokenlarının yönetim tokenı olarak da kullanabileceği ifade edilmektedir.
Bunların yanı sıra Solana, token sahiplerini işlemleri doğrulamaya teşvik eden delege edilmiş bir Proof-of-Stake fikir birliği algoritmasını kullanmaktadır. Yapılan bilgilendirmelere göre Solana’nın güvenlik tasarımının bir parçası olarak, tüm ücretler SOL olarak ödenecek ve yakılarak toplam arz azalabilecek. SOL tedarikine yönelik bu deflasyonist durum, daha fazla token sahibini stakinge teşvik edecek ve bu da ağ güvenliğinin artmasını sağlayabilecek. SOL coin hakkında kullanıcılar, son yıllarda yaşanan artış ile iyi bir performans beklediklerini fakat bu beklentilerin karşılanmadığını düşünmektedir.
Öte yandan Solana, hızlı, güvenli ve sansüre dayanıklı bir blok zinciri olarak tanımlanıyor. Bu avantaj sayesinde de küresel olarak Solana’nın benimsenmesi için gereken açık altyapı sağlanmış oluyor.

One Reply to “Solana Nedir?”

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin

Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi

Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor.

Geleceği Olabilecek Projeler

600+Kripto Para

Yeni Projelerin İlk Listelemesi

Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa

Sektör Öncüsü

Hiç Hacklenmedi

Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Kimosyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım ytapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

Kazanılabilecek en kolay 700 dolar. Huobi hoş geldin bonusu
Bitooin’de çok kritik bir nokta aşıldı. Bitcion’de düşüş bitti mi?
Bitcoin kaldıraç nedir? Nasıl Çalışır? Kaldıraçla İşlem Yapmak.
En İyi Kripto Para Borsasını Seçin
© Copyright 2022 | kriptoparaborsasi.com Tel: +1 602 962 78 73 Adres: Murat Uzun Cad. Barbun Sok no:27 Bornova/İzmir Mail: [email protected]